Moje zkušenost se starší verzí Scythe je takova, že po roce začal vrčet ventilator, tak jsem ho sundal a zjistil jsem, ze mi teploty klesly jeste o cca 2-3 stupne dolu :) (asi spatne proudeni vzduchu ve skrini)..
Na starsim 3-jadrovem procesoru od AMD s frekvenci 2200 se teploty pohybujou bez zmineneho ventilatoru: v klidu = 24 stupnu, pri zatezi: 52 stupnu
Odpovědět0 0
Že by Scythe Ninja?
Odpovědět0 0
Dost by ma zaujimalo ako je na tom thermalright ultra-120 extreme. S kvalitnym ventikom by podlamna mohol byt este velmi dobrym konkurentom sucasnych chladicov.
Odpovědět0 0
Pěkný test..díky za něj! Na pasivní chlazení jsou jiné kousky, ale zkusit přidat do testu i čistě pasivní chlazení..proč ne.
Gelid Tranquillo je cenově dostupný, kvalitní chladič...škoda, že v testu také není..hodně lidí ho má :-)
Poslední věc, která mi v testu trošku chybí, je maximální přetaktování s každým chladičem...aby se vidělo, jaké extrémy jsou chladiče schopny uchladit. Tam by třeba rozdíly byly daleko větší :-)
Odpovědět5 0
Zdravím,
co příště zkusit i test bez ventilátorů? Třeba na nějakém 65W procáku. Určitě by to řada lidí ocenila.
Díky
Odpovědět7 0
M0RGAN
|
24.9.20114:30
Mám zmíněný CoolerMaster Hyper 212+ a Phenom II X4 955 BE (TDP 125W, přetaktovaný přes FSB o 10%, základní napětí), s vypnutým větráčkem na chladiči (pouze stejným, foukajícím ze skříně ven + 12cm větrákem ve zdroji) při zátěži jsem ho udržel pod 60°C. Se zapnutým na 600-700 rpm pak pod 50°C.
Ale taky je to obluda, musel jsem kvůli němu odstranit plexisklo a upevnit z vnější strany bočnice, aby se skříň vůbec dala zavřít :-)
Odpovědět0 0
Ve srovnání mi chybí jeden poměrně zásadní konkurent testovaných chladičů. Řekl bych, že se jim minimálně vyrovná a cenově to pak vyhrává.
Odpovědět8 0